پنج میلیارد ریال اعتبار برای احیای بافت روستای شرکان پاوه اختصاص یافت

پنج میلیارد ریال اعتبار برای احیای بافت روستای شرکان پاوه اختصاص یافت

«جلیل بالایی» روز شنبه در گفتگویی، افزود: مقرر شد اهالی روستای شرکان در تامین سنگ مورد نیاز اجرای پروژه مشارکت داشته باشند. وی ادامه داد: مطالعه احیا و مرمت بافت روستاهای «تین» و «ساتیاری» از توابع این شهرستان نیز در برنامه ۱۴۰۱ بنیاد مسکن قرار گرفته است. سرپرست فرمانداری پاوه اظهار داشت : با توجه به […]

«جلیل بالایی» روز شنبه در گفتگویی، افزود: مقرر شد اهالی روستای شرکان در تامین سنگ مورد نیاز اجرای پروژه مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: مطالعه احیا و مرمت بافت روستاهای «تین» و «ساتیاری» از توابع این شهرستان نیز در برنامه ۱۴۰۱ بنیاد مسکن قرار گرفته است.

سرپرست فرمانداری پاوه اظهار داشت : با توجه به توپوگرافی و جنس خاک روستای دشه موافقت شد موضوع کاهش خطر رانش زمین این روستا مطالعه و بررسی شود تا اقدامات اجرایی انجام گردد.

بالایی اضافه کرد: با جهانی شدن منظر فرهنگی اورامان ظرفیت بزرگی برای درآمدزایی و اشتغال در منطقه گردشگر پذیر پاوه فراهم شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان پاوه پنج روستای هجیج، زردویی، شرکان، نجار و شمشیر دارای بافت با ارزش و معماری زیبای سنتی و منظر فرهنگی هستند.

سرپرست فرمانداری پاوه تاکید کرد: مردم این روستاها باید با جدیت از این پتانسیل های با ارزش که می تواند موجبات درآمد پایدار مردم این روستاها را فراهم کند حفاظت نمایند.