١٠٨ داوطلب تازه‌ترین واکسن کرونا را آزمایش کردند/حتی در صورت موفقیت، این واکسن‌ها تا شش ماه دیگر به چرخه‌ی تولید انبوه وارد نخواهند شد.

١٠٨ داوطلب تازه‌ترین واکسن کرونا را آزمایش کردند/حتی در صورت موفقیت، این واکسن‌ها تا شش ماه دیگر به چرخه‌ی تولید انبوه وارد نخواهند شد.

دانشمندان چینی اعلام کردند که توانسته‌اند با ١٠٨ داطلب چینی که همگی اهل شهر ووهان هستند، نخستین مرحله آزمایش بالینی واکسن کرونا را انجام دهند. بنابر گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی رویترز و به نقل از دانشمندان چینی، این داوطلبین به سه گروه تقسیم شده‌ و اولین تزریق واکسن را روز شنبه دوم فروردین ماه، دریافت […]

دانشمندان چینی اعلام کردند که توانسته‌اند با ١٠٨ داطلب چینی که همگی اهل شهر ووهان هستند، نخستین مرحله آزمایش بالینی واکسن کرونا را انجام دهند.

بنابر گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی رویترز و به نقل از دانشمندان چینی، این داوطلبین به سه گروه تقسیم شده‌ و اولین تزریق واکسن را روز شنبه دوم فروردین ماه، دریافت کرده‌اند.

این افراد داوطلب در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال هستند.گلوبال تایمز نیوز نیز با انتشار این خبر اعلام کرد که این آزمایشات همزمان بوده با نخستین آزمایش واکسن مقابله با ویروس کرونا بر روی ۴۵ داوطلب بزرگسال در آمریکا

قابل ذکر است که پیشتر دانشمندان روس اعلام کرده بودند که توانسته‌اند نقشه‌ی کامل ژنوم ویروس کرونا را بدست بیاورند که این امر در ساخت واکسن این قاتل بزرگ، مهمترین گام محسوب می‌شود.

از زمان شیوع ویروس کرونا میان کشورهای صنعتی و پیشرفته‌ی جهان رقابت تنگاتنگی در رابطه با ساخت واکسن ویروس کرونا شکل گرفته است که تاکنون دانشمندان آلمانی، چینی و روسی از سایر کشورها جلوتر هستند.

قابل ذکر است که داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کرده‌اند تا شش ماه مورد پیگیری قرار می گیرند تا آثار واکسن بر روی بدن آنها مطالعه شود. بنابراین حتی در صورت مثبت بودن جواب آزمایشات، این واکسن‌ها حداقل تا شش ماه دیگر به چرخه‌ی تولید انبوه وارد نخواهند شد