منابع تامین آب شرب شهر روانسر تقویت می‌شود

منابع تامین آب شرب شهر روانسر تقویت می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در راستای کمبود آب شرب شهر روانسر، منابع تامین آب شرب این شهر تقویت می‌شود. به گزارش شاهو نیوز علیرضا کاکاوند روز دوشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات آب و فاضلاب روانسر افزود: برای افزایش آب شرب شهر روانسر ۲ راهکار پیش رو داریم که پس از […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در راستای کمبود آب شرب شهر روانسر، منابع تامین آب شرب این شهر تقویت می‌شود.

به گزارش شاهو نیوز علیرضا کاکاوند روز دوشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات آب و فاضلاب روانسر افزود: برای افزایش آب شرب شهر روانسر ۲ راهکار پیش رو داریم که پس از بررسی های فنی تا ۲ هفته آینده راهکار بهینه را اجرایی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تعویض پمپ چاه شماره ۲ روانسر و راه اندازی ایستگاه پمپاژ آب سراب روانسر راهکارهایی است که با اجرایی شدن آنها آب بیشتری وارد شبکه توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: هم اکنون ۱۳۰ لیتر در ثانیه آب در شهر روانسر توزیع می شود که برای رفع کمبود آب شرب نیاز است ۳۰ لیتر دیگر به شبکه توزیع اضافه شود.

وی با بیان اینکه ۲ پروژه جمع آوری فاضلاب در این شهرستان روانسر فعال است، اضافه کرد: برای اجرای فاضلاب محله گل سفید ۱۵ میلیارد ریال و برای اجرای فاضلاب پایین دست سراب روانسر ۱۱ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

کاکاوند گفت: فرسودگی شبکه های روستایی و مصرف بالا مهمترین مشکل تامین آب در روستاها است که نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

وی اظهار داشت: اجرای شبکه فاضلاب در شهر شاهو نیازمند تخصیص ردیف های اعتباری است که این موضوع نیازمند رایزنی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: آب نقش اصلی را در توسعه شهرستان دارد و با توجه به منابع آبی فراوان، برای مردم این شهرستان قابل توجیه نیست که کمبود آب داشته باشیم.

سعدی مصطفی زاده افزود: یکی از مطالبات مردم تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر است که اکنون ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند نگاه ویژه است.

وی ادامه داد: اجرای خط انتقال فاضلاب در پایین دست سراب روانسر به طول ۳۰۰ متر یکی از ضرورت های شهر روانسر است تا بخشی از مشکلات زیست محیطی سراب برطرف شود.

فرماندار روانسر اضافه کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام  و اصلاح شبکه های فرسوده آب به ویژه در مجتمع های آبرسانی حسن آباد، کانی شریف، نهرابی، خرم آباد و صادق آباد نیازمند تخصیص اعتبارات است.

غفار صالحی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر نیز از پیشرفت ۹۰ درصدی مخزن آب شرب شهر شاهو خبر داد و گفت: شهر روانسر با کمبود مخزن آب شرب مواجه است و برای کمبود آب شرب در مناطق مرتفع شهر روانسر باید یک باب مخزن ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعبی در نقاط بالادست شهر ساخته شود.