فرماندار: به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیلی بازارچه جوانرود ضروری است

فرماندار: به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیلی بازارچه جوانرود ضروری است

فرماندار جوانرود با تقدیر از همراهی مردم و مسوولان برای پیشگیری از ویروس کرونا گفت: به دلیل شیوع این بیماری تعطیلی بازارچه این شهرستان امری ضروری است

رستگار یوسفی عصر روز جمعه در جلسه فوق العاده مبارزه بابیماری ویروس کرونا که با حضور مسوولان و جمعی از روحانیون در شبکه بهداشت و درمان جوانرود برگزار شد، افزود: به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا آیین های دینی و مذهبی و تجمع های غیرضروری در این شهرستان تعطیل شده است.وی اظهار داشت: بیشتر قهوه خانه ها، رستوران ها، قلیان سراها، سویت ها و مهمانسراهای ادارات و نهادها هم تعطیل شده اند.

یوسفی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا بیماری ناشناخته ای است و هر روز چهره خاصی از خود نشان می دهد لذا لازم است روحانیون و امامان جمعه و جماعات اهمیت موضوع را برای مردم بیشتر تشریح کنند.

وی یادآورشد: تنها راه پیشگیری از این بیماری در خانه ماندن و رعایت موارد بهداشتی است.

رییس شبکه بهداشت و درمان جوانرود نیز گفت: برای پیشگیری از بیماری کرونا اقدامات چشمگیری دراین شهرستان انجام گرفته و مردم و مسوولان در این راستا سنگ تمام گذاشته اند.

دکتر مولود حسینی افزود:مهمترین اقدامات فرهنگ‌سازی، آموزش‌های چهره به چهره، ضدعفونی خیابان ها، تعطیلی آیین های دینی و مذهبی، تعطیلی اماکن عمومی، رستوران ها، قهوه خانه ها و قلیان سراها است.

وی با بیان اینکه مردم نباید به هشدارهای بهداشت و درمان بی تفاوت باشند، اظهارداشت: ویروس کرونا بیماری ناشناخته ای است که هر روز چهره خاصی از خود نشان می دهد و اگر مردم نسبت به آن بی تفاوت باشند خطرپذیری آن در جامعه بیشتر خواهد شد.رییس شبکه بهداشت و درمان جوانرود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه به مرحله هشدار رسیده ایم از مردم انتظار داریم هشدارهای بهداشت و درمان را جدی بگیرند.

فرمانده انتظامی جوانرود هم گفت: همکاری با شبکه بهداشت و درمان برای پیشگیری از بیماری ویروس کرونا از اولویت های نیروی انتظامی است که در این راستا تمام تلاس خود را به کار گرفته ایم.سرهنگ هوشنگ مبارکی افزود: روشنگری روحانیون برای اقناع مردم در رابطه با خطرهای بیماری کرونا ضروری است.

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود نیز گفت: ما به هشدارهای شبکه بهداشت و درمان لبیک می گوییم.سرهنگ ابوذر انوری با اشاره به تعطیلی مغازه ها و لطمه به اقتصاد اقشار آسیب‌پذیر جامعه افزود: استفاده از ظرفیت خیرین برای کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه ضروری است.

امام جمعه و شورای افتای شهرستان جوانرود نیز از تعطیلی نمازهای جمعه و جماعات خبر دادند و اعلام کردند به غیر از گفتن اذان مساجد نیز تعطیل است.شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است