شناسایی ۵۹۵ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور/ مصرف الکل جان ۲۰ نفر را گرفت

شناسایی ۵۹۵ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور/ مصرف الکل جان ۲۰ نفر را گرفت

در ایران 595 مورد جدید از عفونت کرونا‌ویروس ثبت شده است و در مجموع 7161 تاکنون به این ویروس آلوده شده اند

به گزارش شاهو نیوز به نقل از ایلنا، کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، اعلام کرد: تاکنون ۷ هزار و ۱۶۱ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۳۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین تعداد بهبود‌یافتگان به دو هزار و ۳۹۴ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۵۹۵ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۷۱۶۱ نفر افزایش یافت. خوشبختانه تا کنون دو هزار و ۳۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۳۷ مورد رسید.

وی درباره تعداد کل بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها بیان کرد: تهران ۱۹۴۵ نفر، قم ۷۱۲ نفر، گیلان ۵۲۴ نفر، اصفهان ۶۰۱ نفر، البرز ۳۰۷ نفر، مازندران ۶۳۳ نفر، مرکزی ۳۸۹ نفر، قزوین ۲۴۷ نفر، سمنان ۲۲۰ نفر، گلستان ۱۷۵ نفر، خراسان رضوی ۱۸۳ نفر، فارس ۱۳۳ نفر، لرستان ۱۵۱ نفر، آذربایجان شرقی ۱۲۹ نفر، خوزستان ۷۳ نفر، یزد ۹۰ نفر، زنجان ۶۸ نفر، کردستان ۶۶ نفر، اردبیل ۷۲ نفر، کرمانشاه ۴۴ نفر، کرمان ۳۶ نفر، همدان ۶۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۳۴ نفر، هرمزگان ۵۲ نفر، خراسان جنوبی ۳۷ نفر، خراسان شمالی ۳۴ نفر، چهارمحال و بختیاری ۲۶ نفر، ایلام ۳۱ نفر، آذربایجان غربی ۶۹ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۹ نفر و بوشهر ۱۱ نفر از ابتدا تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی در ادامه اظهار کرد: روند کاهش نسبی در تعداد مبتلایان را به طور کلی شاهد هستیم، اما فعلا قضاوتی در این زمینه انجام نمی‌دهیم. امیدواریم مردم به اصول خود مراقبتی و دیگر مراقبتی توجه داشته باشند و این روند با توجه و تمرکز بیشتر و همکاری و مشارکت عمومی ادامه داشته باشد.

مصرف الکل جان ۲۰ نفر را گرفت

وی ادامه داد: برخی افراد ناآگاه تصور کردند که اگر تماس با الکل می‌تواند سطوح را ضد عفونی کند، مصرف آن می‌تواند باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا باشد. به همین دلیل در استان خوزستان از ابتدا تاکنون ۷۳ ابتلای قطعی به ویروس کرونا داشتیم و به خاطر این القای غلط، ظرف دو روز ۳۳۱ مراجعه ناشی از آشامیدن فرآورده‌های الکلی و فوت ۲۰ نفر به همین علت داشتیم که این یک فاجعه است.جهانپور افزود: مصرف الکل هیچ تاثیری در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ندارد و فقط می‌تواند از الکل برای ضد عفونی کردن سطوح استفاده کرد.