استاندار آغاز ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها را در کرمانشاه اعلام کرد

استاندار آغاز ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها را در کرمانشاه اعلام کرد

استاندار کرمانشاه بااشاره به شیوع و ورود به پیک دوم بیماری کرونا در استان از آغاز ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها خبر داد و گفت: نظارت بر اجرای صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم تشدید می‌شود.

«هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری با تاکید بر اینکه، مشارکت مردم و رعایت توصیه های بهداشتی برای کنترل و مهار بیماری کرونا ضروری است، افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم استفاده مغازه داران و صاحبان کسب و کار از ماسک اقدام و نظارت مستمر انجام دهد.

او همچنین خواستار راه اندازی مجدد استودیو سلامت باتوجه به شیوع و ورود به پیک دوم بیماری توسط صدا و سیما باهدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در استان شد و گفت: اطلاع رسانی و فعالیت های آموزشی در سطح جامعه باید بیشتر شود و از ظرفیت های موجود برای ارتقاء سطح آگاهی مردم برای انجام اقدامات پیشگیرانه استفاده گردد.

او در ادامه با اعلام اینکه فعالیت تمام تالارهای عروسی از امروز ممنوع است، گفت: کمیته نظارت بر اجرای مصوبات بر این مهم نظارت خواهد کرد.استاندار کرمانشاه همچنین اعلام کرد که بازارچه جوانرود براساس مصوبه ستاد استانی و پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی از امروز به مدت یک هفته تعطیل است.

بازوند از شهرداری کرمانشاه خواست محدودیت های تردد در آرامستان‌ها، آیین های ختم و عزاداری را به مردم اطلاع رسانی کند و همچنین یادآور شد که شهرداری کرمانشاه ساماندهی وضعیت دست فروش ها را در اولویت قرار دهد و در صورت فعالیت، فاصله گذاری اجتماعی کاملاً رعایت شود.وی از مردم نیز خواست از چاپ اعلامیه تحریم خودداری نمایند و اعلام کرد که حضور مداحان در مراسم های تشییع و ختم ممنوع است.

نکته دیگر مورد تاکید استاندار کرمانشاه ضرورت استقرار سیستم نوبت دهی الکترونیک در مطب های خصوصی بود که بازوند تاکید کرد این مورد باید به سرعت در دستور کار قرار گیرد که از تجمع مردم در مراجعه به مطب پزشکان جلوگیری شود.

او تاکید کرد که آموزش و پرورش نیز تعداد حوزه های امتحانات نهایی را افزایش دهد که دانش آموزان با فاصله اجتماعی مناسب در آزمون حضور یابند.

بازوند در ادامه سخنان خود گفت: شهرداری ها و هلال احمر موظف هستند نسبت به اعلام هشدار وضعیت قرمز در تمام شهرستانها اقدام نمایند.

او یادآوری کرد که دستگاه های اجرایی می توانند برای کارکنانی که دارای بیماری زمینه ای هستند از شرایط دورکاری استفاده کنند.استاندار کرمانشاه همچنین افزود: درخواست افزایش اختیارات ستادهای استانی برای وزیر کشور ارسال شده است.

براساس اعلام وزارت بهداشت استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی از نظر بیماری کرونا در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا روز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

به گفته کیانوش جهانپور از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هشت هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

منبع: ایرنا