کلنگ احداث مسجد قدس در شهرک فرمانداری جوانرود به زمین زده شد.

کلنگ احداث مسجد قدس در شهرک فرمانداری جوانرود به زمین زده شد.

شاهو نیوز – جوانرود – آیین کلنگ زنی مسجد قدس شهرک فرمانداری شهر جوانرود برگزار شد

به گزارش شاهو نیوز، آیین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی احداث مسجد قدس امروز با حضور امامان جمعه شهرستان‌های پاوه و جوانرود، مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، فرماندارجوانرود، رییس اداره اوقاف و امور خیریه پاوه و اورامانات و دیگر مسئولان شهرستانی برگزارشد.

امام جمعه پاوه در این مراسم گفت: مسجد باید پایگاه انسان‌سازی، مقابله با دشمن، بصیرت‌افزایی و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی باشد.

ماموستا ملا قادر قادری بر ضرورت حفاظت معنوی از مساجد در برابر ترفند دشمنان اشاره کرد و اظهارداشت: حفظ و حراست از مساجد برای مقابله با توطئه دشمنان دین نیاز امروز جامعه اسلامی است.

امام جمعه جوانرود نیز گفت: مساجد به عنوان بزرگترین و مهمترین پایگاه دینی از منزلت والایی در میان جامعه اسلامی برخوردار است.

ماموستا ملا احمد فخری افزود: مسجد از ابتکارات اسلام برای شکل دادن به اجتماعات و ارتباطات مردم بر محور ذکر، نماز و توجه به خداوند است.

نماینده، ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه هم به افزایش تعداد مساجد در منطقه اهل سنت پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵۱۰ مسجد در منطقه اهل سنت استان کرمانشاه دایر است.

حجت الاسلام فاضلی افزود: از این تعداد مسجد ۱۰۷ مسجد در شهرستان جوانرود و از این ۱۰۷ مسجد نیز ۲۳ مسجد در شهر جوانرود دایر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه پاوه و اورامانات نیز به تشریح احداث مسجد قدس در شهرک فرمانداری جوانرود پرداخت وگفت: این مسجد در دو طبقه در زمینی به مساحت ۴۱۰ متر مربع با اعتبار اولیه ۱۵ میلیارد ریال احداث می‌شود.

ماموستا ملا هادی رمضانی افزود: زمین این مسجد از سوی خیر جوانرودی بنام اقبال محمدی اهدا شده است و رستگار صالح زاده خیر دیگر جوانرودی نیز صفر تا صد احداث این مسجد را برعهده گرفته است.