کاهش حساسیت کرمانشاهیان نسبت به “کرونا” نگران کننده است

کاهش حساسیت کرمانشاهیان نسبت به “کرونا” نگران کننده است

سخنگوی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان کرمانشاه با هشدار نسبت به کاهش حساسیت مردم نسبت به خطرات کرونا، این وضعیت را نگران کننده و زمینه‌ای برای شیوع این بیماری در استان عنوان کرد.

به گزارش شاهو نیوز به نقل از ایسنا مسعود بهرام نژاد، با اشاره به کاهش حساسیت مردم نسبت به کرونا، افزود: ویروس کرونا هنوز در استان وجود دارد و خطرات آن کم نشده، اما متاسفانه شاهد کاهش حساسیت مردم نسبت به این بیماری هستیم.

وی افزود: این کاهش حساسیت می تواند تبعات منفی داشته و افراد را نسبت به رعایت نکات بهداشتی و بحث فاصله گذاری اجتماعی بی توجه کند که همین امر زمینه ساز شیوع بیشتر  کرونا خواهد شد.

بهرام نژاد یادآور شد: بازگشایی اصناف کم خطر با هدف کاهش مشکلات مالی مردم و بویژه اصناف صورت گرفته و این امر به معنی کاهش خطر کرونا و از بین رفتن این بیماری نیست. خطر کرونا هنوز وجود دارد و مردم باید رعایت کنند.

وضعیت ذخیره کالاهای اساسی در استان مطلوب است

این مسئول در ادامه با اشاره به شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروردین ماه امسال گفت: در این طرح تردد خودروهای غیربومی و فعالیت اصناف غیرضروری ممنوع بود که بر اساس آخرین آمار 1121 واحد صنفی متخلف پلمب شده و 15 هزار و 420 خودروی غیربومی نیز به استانهایشان برگشت داده شدند.

وی افزود: همچنین در این طرح 518 خودرو مشمول جریمه 500 هزار تومای شدند و 39 خودروی متخلف نیز توقیف شد.

بهرام نژاد با اشاره به شروع اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از هفته گذشته، گفت: در حال حاضر تردد خودروها در محورها مجاز است، اما کماکان بحث کنترل موارد بهداشتی در سه محور اصلی استان انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت مراکز خرید استان عادی است، گفت: ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی در استان صورت گرفته و جای نگرانی نیست.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان مطلوب است و هر مقدار که بازار نیاز داشته باشد می توانیم کالا تزریق کنیم.