خودروسازی آلمان به کارزار مقابله با کرونا پیوست

خودروسازی آلمان به کارزار مقابله با کرونا پیوست

با شیوع ویروس کرونا در سراسر آلمان صنعت خودروسازی این کشور دست به تولید تجهیزات پزشکی زده و صنعت نساجی آن نیز خط تولید ماسک براه انداخته است. بنابر گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی رویترز و به نقل از هیلدگارد مولر، مدیر صنایع خودروسازی آلمان، برای غلبه هر چه زودتر بر بحران کرونا صنایع خودروسازی می‌​خواهد […]

با شیوع ویروس کرونا در سراسر آلمان صنعت خودروسازی این کشور دست به تولید تجهیزات پزشکی زده و صنعت نساجی آن نیز خط تولید ماسک براه انداخته است.

بنابر گزارشی از خبرگزاری بین‌المللی رویترز و به نقل از هیلدگارد مولر، مدیر صنایع خودروسازی آلمان، برای غلبه هر چه زودتر بر بحران کرونا صنایع خودروسازی می‌​خواهد نقش خود را ایفا کند

در همین رابطه غول​‌های خودروسازی آلمان از جمله فولکس واگن و بی‌ام‌وی هم اعلام کردند که قصد دارند به کمک چاپگرهای سه بعدی دستگاه​‌های تنفسی که در مراقبت​‌های ویژه بیماران به کار می‌​رود تولید کنند.

شرکت تریگما یکی از مشهورترین شرکت​‌های نساجی آلمان هم اخیرا به این فکر افتاده که به جای لباس ماسک تولید کند.برپایه گزارشی از انستیتو پژوهشی ( ifo) واقع در شهر مونیخ، بحران کرونا حداقل ۷۲۹ میلیارد یورو به اقتصادی آلمان زیان وارد می‌کند.

این گزارش علمی همچنین پیش‌بینی می‌کند که، ویروس کرونا موجب بیکاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر و پاره وقت شدن شش میلیون شاغل در آلمان خواهد شد.