بیش از ۹۷ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله کرمانشاه باسواد هستند

بیش از ۹۷ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله کرمانشاه باسواد هستند

فرماندار کرمانشاه گفت: ۹۷.۲ درصد افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله شهرستان کرمانشاه باسواد هستند.

به گزارش شاهو نیوز، فضل الله رنجبر امروز(۲۰ خرداد) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه، ریشه‌کن شدن بی‌سوادی را از تاکیدات مقام معظم رهبری برشمرد و پرداختن به آن را در راستای توسعه هرچه‌بیشتر جامعه حائز اهمیت دانست.

رنجبر ریشه‌کن شدن بی‌سوادی را در گروی استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود دانست و خواستار ورود تمام ادارات و مسئولانی که می‌توانند در پشتیبانی از سواد آموزی نقش داشته باشند، برای رسیدن به اهداف مورد نظر شد.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه بخشداران، شوراهای بخش، دهیاران و… می توانند نقش عمده ای در پشتیبانی از سواد آموزی داشته باشند، خواستار برنامه‌ریزی در این خصوص شد.

وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی برای سوادآموزی افراد بی سواد شهرستان کرمانشاه از طریق اصناف، گفت: باید هر صنفی افراد بی سواد خود را برای آموزش پای کار بیاورد.

وی سپس با تاکید بر اهمیت راه اندازی مراکز یادگیری محلی جدید برای ریشه کنی بی سوادی در حوزه شهرستان کرمانشاه، گفت: اگر بتوانیم چهار مرکز یادگیری محلی را در بخش های ماهیدشت، بیلوار، کوزران و فیروزآباد ایجاد کنیم، می توانیم در کاهش آمار بی سوادی در بخش های حوزه شهرستان کرمانشاه گام های خوبی برداریم.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۵۲۰۰ سوادآموز در شهرستان کرمانشاه در حال یادگیری هستند، گفت: ۳۵۳ آموزش دهنده عهده‌دار کار سوادآموزی به این افراد هستند که تلاش کرده اند حتی در دوران کرونا هم آموزش های خود را استمرار دهند.

رنجبر در ادامه با اشاره به ضرورت ضدعفونی مستمر حوزه های امتحانی برای مقابله با شیوع کرونا، گفت: این اقدام می تواند در اطمینان خاطر دادن به دانش آموزان و خانواده هایشان در این شرایط کرونایی نقش مهمی داشته باشد.