اقامت ۲۲۰ هزار مسافر نوروزی در کرمانشاه

اقامت ۲۲۰ هزار مسافر نوروزی در کرمانشاه

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از اقامت نزدیک به ۲۲۰ هزار نفر مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان در ۱۳ روز گذشته خبر داد.

جبار گوهری با اعلام این خبر اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند تا یازدهم فروردین‌ تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۶۶ نفر گردشگر در مراکز اقامتی سطح استان کرمانشاه اسکان یافته‌اند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: این مراکز شامل هتل، اقامتگاه سنتی، مجتمع گردشگری، مهمان‌پذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بوم‌گردی، هتل بوتیک، خانه‌مسافر، اقامتگاه‌های موقت، تاسیسات وابسته به آموزش و پرورش و سایر مراکز اقامتی همچون خوابگاه‌های دانشجویی، مهمانسراهای دولتی و… بوده است.

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی بیش از دو میلیون و ۱۷۶ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی سطح استان بازدید کرده‌اند.

گوهری ادامه داد: از میان مجموعه‌های تاریخی فرهنگی تحت مدیریت این اداره‌کل طاق‌بستان با بیش از ۱۰۰ هزار بازدید کننده بیشترین آمار بازدید را داشته‌ است.

وی گفت: همچنین در این ایام تیم‌های نظارتی این اداره‌کل با همراهی سایر دستگاه‌های نظارتی ۸۶۱ مورد بازدید را از تاسیسات گردشگری استان انجام داده‌اند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه در خاتمه اظهار کرد: از مجموع این بازدیدهای نظارتی ۷۵ مورد تشویق، ۱۱۸ تذکر و ۴۹ اخطار کتبی صادرشده است.