استاندار کرمانشاه: نوروز امسال امکان پذیرش مسافران را نداریم

استاندار کرمانشاه: نوروز امسال امکان پذیرش مسافران را نداریم

استاندار کرمانشاه گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، کرمانشاه امسال نمی‌تواند میزبان مهمانان نوروزی باشد و امکاناتی در اختیار آنها قرار دهد

به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست شورای ترافیک استان در استانداری کرمانشاه اظهار داشت: برخلاف سالهای قبل که حجم گسترده‌ای از مهمانان نوروزی به کرمانشاه می‌آمدند امسال نمی توانیم از این میهمانان استقبال کنیم.

وی افزود: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تمام کمپ های اقامتی مهمانان نوروزی در کرمانشاه تعطیل و آموزش و پرورش و دیگر ارگان‌ها نیز نمی توانند مهمانسرا در اختیار گردشگران قرار دهند.استاندار کرمانشاه از مردم استان خواست که از تجمع در مراکز گردشگری پرهیز کنند و به منظور حفظ سلامت خود و خانواده شان در منازل باقی بماند.

بازوند با تاکید بر اینکه همه باید با حساسیت خاصی در زمینه کرونا اقدام‌ کنیم، گفت: در صورتی که با جدیتی در زمینه مقابله با این ویروس اقدام‌ نکنیم احتمال زمین‌ گیر شدن ما وجود دارد.

وی بابیان اینکه انسجام پیشگیری در کرمانشاه‌ شکل گرفته است، اظهارداشت: باید از مردم‌ باغیرت کرمانشاه به خاطر مشارکت خوبی که دارند صمیمانه تشکر کنم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا نوروز امسال بسیار متفاوت خواهد بود، افزود: شورای ترافیک و ایمنی‌راه ها باید برنامه ها و سیاست های دانشگاه علوم پزشکی را باجدیت دنبال کند.بازوند یادآور شد: اگر تصادفی رخ دهد گروهی در اطراف آن جمع خواهند شد که این‌ جمعیت می تواند زمینه شیوع کرونا باشد از این‌ رو در صورت وقوع تصادف باید پلیس از این تجمع ها جلوگیری کند.وی به آمار تصادفات درون شهری استان اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمانشاه سال ۹۸ عملکرد مطلوبی را در رابطه با تصادفات نداشت که باید مشکلات خود را به سرعت برطرف کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نظافت وسایل حمل و نقل عمومی بسیار پراهمیت است، گفت: شهرداری باید ضدعفونی اتوبوس ها و تاکسی های درون شهری را با جدیت دنبال کرده و راهداری نسبت به کنترل و تست کرونا برای راننده های وسایل حمل و نقل عمومی اقدام‌ کند.