40 نقطه حادثه‌خیز در اورامانات با احداث تونل «سیاه طاهر» حذف می‌شود

40 نقطه حادثه‌خیز در اورامانات با احداث تونل «سیاه طاهر» حذف می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: با اجرای پروژه تونل «سیاه طاهر»، 40 نقطه حادثه‌خیز در مسیرهای صعب‌العبور منطقه اورامانات حذف می‌شود.

به گزارش شاهو نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، هوشنگ بازوند امروز در نشست بررسی پروژه احداث تونل «سیاه طاهر» در مسیر جوانرود به ثلاث باباجانی که با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرکل راه و شهرسازی، فرماندار ثلاث و پیمانکار و مشاور پروژه برگزار شد، اظهار داشت: زمان وقوع زلزله بزرگ آبان‌ماه 96، در دو محور پاتاق و گردنه سیاه‌طاهر ثلاث باباجانی شاهد ریزش کوه و مسدود شدن جاده بودیم.

وی افزود: مشکلات ریزش گردنه پاتاق در همان زمان رفع شد، ولی گردنه سیاه‌طاهر با هر پس‌لرزه دوباره ریزش می‌کرد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مدیریت ارشد استان با توجه به وضعیت خطرناک این گردنه و مطالبات جدی مردم منطقه، از فرصت زلزله استفاده کرد و اجرای تونل سیاه طاهر را در دستور کار قرار داد.وی اظهار داشت: خوشبختانه کارهای مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و پیمانکار طرح هم از طریق مزایده انتخاب شده است.

عملیات اجرایی این پروژه هم ماه آینده آغاز می‌شود.

بازوند افزود: با اجرای این تونل 40 نقطه حادثه‌خیز در این مسیر صعب‌العبور حذف می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: این تونل در مسیر شیخ‌صله به عنوان یکی از مهم‌ترین بازارچه‌های استان قرار دارد و در سال جهش تولید یک تسهیل‌گری بسیار خوب در مسیر عبور کامیون‌های حمل کالا و رونق صادرات محسوب می‌شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: به لحاظ زیست‌محیطی نیز این احداث این تونل موجب بکر ماندن طبیعت منطقه و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از ریزش دامنه‌های جنگلی حاشیه جاده می‌شود.

بازوند اظهار داشت: احداث تونل سیاه‌طاهر در واقع عیدی دولت به مردم شریف اورامانات است و طبق برنامه ارائه شده از سوی پیمانکار در مدت زمان 18 ماه قرار است به اتمام برسد.