۵۴ کرمانشاهی در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند

۵۴ کرمانشاهی در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه از مصدومیت ۵۴ کرمانشاهی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش شاهو نیوز صائب مدرسی گفت: در مراسم چهارشنبه آخر سال ۵۴ نفر شامل ۴۱ نفر از شهرستان کرمانشاه، ۶ نفر از اسلام آباد غرب، سه نفر از سنقر، ۲ نفر از سرپل ذهاب و یک نفر از هریک از شهرستان‌های گیلانغرب و قصرشیرین مصدوم شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه بیان داشت: ۴۸ نفر از مصدومین به وسیله خودرو شخصی و ۶ نفر توسط آمبولانس انتقال داده شدند.مدرسی با بیان اینکه ۴۲ نفر از مصدومین مرد و ۱۲ نفر زن بودند، گفت: ۱۴ مورد سوختگی، ۱۳ مورد تروما، سه مورد قطع عضو گزارش شده و ۲۴ مورد هم سایر آسیب‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: ۲۱ مورد مصدومیت از ناحیه چشم، ۱۴ مورد از ناحیه دست، ۱۲ مورد سر و صورت، چهار مورد پا و سه مورد سایر اعضا بوده است.این مسئول خاطر نشان کرد: چهار نفر از مصدومین زیر ۹ سال، ۲۲ نفر بین ۱۰ تا ۱۹، ۱۳ نفر بین ۲۰ تا ۲۹، ۱۲ نفر بین ۳۰ تا ۳۹ نفر، ۲ نفر ۴۰ تا ۴۹، یک نفر بالای ۵۰ سال بودند.

مدرسی عنوان کرد :۳۵ نفر به صورت سرپایی، ۲ نفر درمان در محل و ۱۷ نفر بستری شدند.

این حوادث در حالی رخ می دهد که مقامات کشوری و عموم جامعه به واسطه شیوع بیماری کرونا و احتمال همه‌گیر شدن آن خواهان برگزار نشدن مراسم چهارشنبه آخر سال بودند.استان کرمانشاه حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از نیمی از آن در مرکز استان ساکن است