۱۱ محور ارتباطی در اورامانات مسدود است

۱۱ محور ارتباطی در اورامانات مسدود است

در راستای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا و کنترل هر چه بیشتر ترددها، ۱۱ محور ارتباطی در شهرستانهای منطقه اورامانات مسدود شده است.

در شهرستان پاوه جاده ارتباطی پاوه به مریوان در مسیر هورامان و محور سه راهی سریاس _ باینگان مسدود و عبور و مرور از این مسیرها ممنوع شده است.

در شهرستان روانسر به عنوان دروازه اورامانات چهار مسیر ورودی به این شهرستان مسدود شده است.محورهای روانسر به کامیاران در استان کردستان، روانسر به کوزران در حدفاصل روستای دایار و ۲ محور فرعی روستایی منتهی به این شهرستان مسدود و تردد در آنها ممنوع است.

در شهرستان جوانرود نیز ۲ محور روانسر ـ جوانرود در محدوده های گردنه پلنگانه و روستای تپه بور و جاده شهرشروینه به سفیدبرگ در سه راهی گنداب نیز مسدود شد.

همچنین در شهرستان ثلاث باباجانی مسیرهای ورودی از سمت کوزران در محدوده روستای هلول و ورودی شهر ازگله در محدوده پل روستای دار زنگنه کنترل می‌شود و محور ثلاث باباجانی به سرپل‌ذهاب از مسیر فرعی بزمیرآباد نیز مسدود شده است.

با اعمال این محدودیت ها و ممنوعیت در ترددها، عبور و مرور فقط از ورودی های اصلی شهرها انجام خواهد شد و ضمن غربالگری از ورود غیربومی ها می شود.

پیش از این نیز راه های دسترسی به مناطق تفریحی، گردشگری و تفرجگاه های این شهرستان ها مسدود شده بود.انسداد این محورها با تصمیم قرارگاه شهرستانی مبارره با کرونا و توسط عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام گرفته است.

اورامانات به منطقه ای در شمال غربی استان کرمانشاه شامل شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی اطلاق می شود که حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.