گردهمایی امامان جماعت شهر جوانرود

گردهمایی امامان جماعت شهر جوانرود

گردهمایی امامان جماعت شهرجوانرود با حضور فرماندار ، امام جمعه موقت جوانرودو رییس اداره اوقاف امورخیریه اورامانات در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزارشد.

به گزارش شاهو نیوز، فرماندار جوانرود با اشاره به جایگاه والای روحانیون در جامعه گفت : روحانیون طبیب روح و ران مردم هستند.

رستگار یوسفی ضرورت مشارکت روحانیون در مسائل فرهنگی و اجتماعی را یادآورشد و افزود:ماموستایان وامامان جمعه و جماعت مسائل روز ر برای مردم تحلیل و تبیین کنند.

وبا ارائه آماری از وضعیت بررسی از واحدهای صنفی اظهارداشت : از مردم انتظارداریم در راستای تنظیم بازار با مامواران و بازرسان تنظیم بازار همکاری کنند.

یوسفی با اشاره به اهمیت روز قدس یادآورشد: روحانیون در مراسم راهپیمایی روز حضور گسترده ای داشته باشند.

امام حمعه موقت جوانرود نیز با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ وقف در جامعه گفت : روحانیون مُبلغ وقف در جامعه باشند و مردم را به این سنت حسنه تشویق کنند.

ماموستا محمد عزیز حسامی افزود: ضرورت دارد آثار مادی و معنوی وقف از سوی روحانیون برای مردم بازگو وتبیین شود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه اورامانات هم با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان گفت : روحانیت برای جامعه وحدت بخش و امید آفرین باشند.

ماموستا ملا هادی رمضانی با تاکید بر تبیین فرهنگ وقف در جامعه افزود: روحانیون نقش بسزایی در فرهنگ سازی وقف در جامعه دارند.

وی به احیای موقوفات در منطقه اورامانات اشاره و یادآورشد: اگر موقوفات در منطقه ما احیا شود مدارس علوم دینی ، ونیازمندان جامعه از کاستی ها و مشکلات اقتصادی بی نیاز خواهندشد.

تهیه خبر و عکس: خلیل امینی