کشتارهای بین راهی شهرستان جوانرود ساماندهی می شوند

کشتارهای بین راهی شهرستان جوانرود ساماندهی می شوند

فرماندارجوانرود با اشاره به اهمیت تامین بهداشت، سلامت عمومی و امنیت غذایی مردم گفت: کشتارهای بین راهی این شهرستان ساماندهی می شوند.

به گزارش خبرنگار شاهو نیوز، رستگاریوسفی روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی کشتارهای بین راهی شهرستان جوانرود با بیان اینکه کشتارهای بین راهی جوانرود بخش قابل توجهی از گوشت منطقه اورامانات و استان کرمانشاه را تامین می کند افزود: ساماندهی کشتارهای بین راهی این شهرستان علاوه بر تامین بهداشت، سلامت عمومی وامنیت غذایی مردم به رونق اقتصادی، اشتغال ومعیشت مردم کمک شایانی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه گوشت مورد نیاز مردم باید از مرکز معتبر و با نظارت دامپزشکی تهیه شود اظهارداشت: ارائه گوشت سالم، بهداشتی و مورد تأیید دامپزشکی با رعایت استانداردهای لازم مدنظر و تأکید مسئولان شهرستان جوانرود است.

یوسفی خاطرنشان کرد: قصابی های بین راهی این شهرستان بایستی دارای یخچال، کارت بهداشت و پروانه کسب و از کشتار در مسیر و ملا عام خودداری کنند در غیراین صورت اجازه فعالیت به آنان داده نخواهد شد.

وی یادآورشد: تا راه اندازی کشتارگاه روانسر وبه موازات آن احداث کشتارگاه صنعتی در جوانرود شهرداری در راستای کشتار و حمل لاشه ها و شبکه دامپزشکی کماکان با نظارت مستمر درجهت رفع معضلات، سلامت و امنیت غذایی به قصابی های بین راهی کمک کنند.

لازم به ذکراست :کشتارهای بین راهی زمینه اشتغال را برای بیش از 200 نفر در شهرستان جوانرود فراهم کرده است.

عکس و خبر: خلیل امینی