کرمانشاه از قطب‌های بزرگ درمانی کشور است

کرمانشاه از قطب‌های بزرگ درمانی کشور است

دکتر بهروز رحیمی گفت: استان کرمانشاه از لحاظ بهداشتی و درمانی یکی از قطب های بزرگ کشور است.

به گزارش شاهو نیوز؛ معاون توسعه وزارت بهداشت در جریان سفر به استان کرمانشاه گفت: به دلیل وضعیت خاص استان کرمانشاه و حجم عظیمی که از بار بهداشت و درمان کشور در این منطقه وجود دارد، پروژه‌های این استان از اولویت‌های وزارت بهداشت هستند.

وی افزود؛ یکی از اقدامات اساسی در حال انجام در وزارت بهداشت، تعیین تکلیف و ساماندهی نیروهای انسانی به دلیل اهمیت منابع انسانی در این وزارت است.

رحیمی عنوان کرد: سال گذشته از محل تبدیل وضعیت ایثارگری در مجموعه وزارت بهداشت ۶۷ هزار نفر تبدیل وضعیت شدند و همچنین از محل مجوزهای استخدامی ستاد ملی کرونا ۳۴ هزار نفر به استخدام مجموعه وزارت بهداشت درآمدند هرچند که کمبود نیروی انسانی به خاطر حجم عظیم اقدامات کرونایی کماکان به‌شدت احساس می‌شود و همچنان به دنبال جذب نیرو هستیم.

وی ادامه داد: پیگیری اخذ مجوز جذب یک‌صد هزار نفر نیرو در دستور کار وزارت بهداشت است که رشته‌های بهداشتی و درمانی به‌خصوص رشته پرستاری، در اولویت این موضوع هستند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهور درخصوص ثبات و امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت امیدواریم در سال ۱۴۰۱ نیروهایی که در دوران همه‌گیری ویروس منحوس کرونا بار زیادی را تحمل کرده و ایثارگرانه زحمات فراوانی را متقبل شده‌اند ازجمله نیروهای ۸۹ روزه، نیروهای شرکتی، نیروهای طرحی و … تبدیل وضعیت شده و به امنیت شغلی برسند.

وی افزود: در مجموعه وزارت بهداشت بیش از ۵ هزار پروژه بهداشتی و درمانی نیمه‌کاره وجود دارد که اولویت اصلی ما اتمام این پروژه‌ها با اولویت پروژه‌های بهداشتی است.

رحیمی بیان کرد: محور اصلی این سفر بازدید از پروژه‌های عمرانی حوزه بهداشت و درمان این استان بود که مرکز جامع سرطان کرمانشاه یکی از اقدامات چشمگیر در حوزه درمان بیماران سرطانی است که پیشرفت ۷۵ درصدی داشته و امیدواریم به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: به دلیل وضعیت خاص استان کرمانشاه و حجم عظیمی که از بار بهداشت و درمان کشور که در این منطقه وجود دارد، پروژه‌های این استان از اولویت‌های وزارت بهداشت هستند و پروژه اورژانس بیمارستان طالقانی تامین اعتبار خواهد شد.

وی تاکید کرد: پروژه‌های بهداشتی و درمانی با اولویت مناطق مرزی و محروم مانند استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۱ با سرعت بیشتری به بهره‌برداری برسند