پاوه صاحب «بام» می‌شود

پاوه صاحب «بام» می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شاهو نیوز به نقل از ایسنا، سرپرست فرمانداری پاوه از احداث پارک جنگلی(بام) پاوه خبر داد. جلیل بالایی با بیان اینکه نمایندگان مجلس سهم حدود ۱۵ میلیارد تومانی برای پروژه‌های حوزه انتخابیه خود دارند، اظهار کرد: یکی از پیشنهادات نماینده اورامانات در مجلس اختصاص یک تا دو میلیارد تومان از این […]

به گزارش پایگاه خبری شاهو نیوز به نقل از ایسنا، سرپرست فرمانداری پاوه از احداث پارک جنگلی(بام) پاوه خبر داد.

جلیل بالایی با بیان اینکه نمایندگان مجلس سهم حدود ۱۵ میلیارد تومانی برای پروژه‌های حوزه انتخابیه خود دارند، اظهار کرد: یکی از پیشنهادات نماینده اورامانات در مجلس اختصاص یک تا دو میلیارد تومان از این اعتبار برای ایجاد یک مجموعه گردشگری در پاوه بود.

وی ادامه داد: پیشنهاد اولیه این است که پارکی جنگلی در مناطق مرتفع پاوه احداث شود تا این شهر صاحب بامی برای حضور گردشگران باشد.

سرپرست فرمانداری پاوه با بیان اینکه شهرداری پاوه زمینی در منطقه« قلا دزی» را برای این پروژه پیشنهاد داده، عنوان کرد: در سفر چندی قبل استاندار به پاوه مقرر شد مطالعات کاملی برای احداث پارک جنگلی در این منطقه و کسب استعلام از دستگاه‌های مربوطه مانند محیط زیست و منابع طبیعی صوت گیرد.

بالایی عنوان کرد: زمینی که شهرداری برای احداث این پارک جنگلی پیشنهاد داده ۸۰ هکتار است که البته مشخص نیست چه میزان از آن برای این مجموعه گردشگری اختصاص یابد.

وی گفت: شروع اجرای پروژه بام پاوه پس از پایان مطالعات زمان زیادی نیاز ندارد، اما مدت لازم برای اتمام آن به اینکه این پارک قرار است چگونه ساخته شود بستگی خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری پاوه احداث پارک جنگلی در بام پاوه را به لحاظ شرایط پلکانی که این شهر دارد برای گردشگران بسیار جذاب دانست و تاکید کرد: می‌توان کارکردهای مختلف گردشگری، تفریحی، ورزشی و … برای بام پاوه و مسیر دسترسی آن تعریف کرد.

بالایی گفت: با توجه به ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات، احداث این پارک جنگلی می‌تواند گردشگران داخلی و حتی خارجی را به خود جلب کند.