نکات جالب در رتبه بندی خوشبخت ترین کشورهای جهان/ایران ١١٨مین کشور شاد جهان است

نکات جالب در رتبه بندی خوشبخت ترین کشورهای جهان/ایران ١١٨مین کشور شاد جهان است

تازه‌ترین گزارش منتشره از شادترین مردم جهان نشان می‌دهد که فنلاندی‌ها برای سومین سال پیاپی در صدر قرار گرفته‌اند. ایران با یک پله سقوط در رتبه ۱۱۸ قرار دارد. به گزارش شاهو نیوز، فنلاند برای سومین بار پیاپی در مکان نخست رتبه بندی خوشبخت ترین کشورهای جهان تحت عنوان World Happiness Report قرار گرفت که […]

تازه‌ترین گزارش منتشره از شادترین مردم جهان نشان می‌دهد که فنلاندی‌ها برای سومین سال پیاپی در صدر قرار گرفته‌اند. ایران با یک پله سقوط در رتبه ۱۱۸ قرار دارد.

به گزارش شاهو نیوز، فنلاند برای سومین بار پیاپی در مکان نخست رتبه بندی خوشبخت ترین کشورهای جهان تحت عنوان World Happiness Report قرار گرفت که توسط سازمان ملل متحد تدوین می شود.

همچنین دانمارک ، سوئیس ، ایسلند ، نروژ ، هلند ، سوئد ، نیوزلند ، اتریش و لوکزامبورگ جزو ده کشور برتر در رتبه بندی خوشبخت ترین کشورهای جهان هستند . ایالات متحده در رده هجدهم ، آلمان در هفدهم و انگلیس و فرانسه به ترتیب در رده های سیزدهم و بیست و سوم قرار دارند

به عقیده سازمان ملل ، بدبخت ترین کشورها، افغانستان (آخرین رده بندی) ، سودان جنوبی ، زیمبابوه ، رواندا ، جمهوری آفریقای مرکزی ، تانزانیا ، بوتسوانا ، یمن ، مالاوی و هند هستند.

این گزارش در حالی منتشر شده که آمریکا در رتبه ۱۸ قرار دارد.وضعیت ایران به نسبت سال قبل، یک رتبه نزول داشته و در رتبه ۱۱۸ قرار گرفت. پارسال ایران در رتبه ۱۱۷ بود.

نویسندگان این گزارش به نیویورک‌تایمز گفتند شاید برخی بگویند شادی، امری شخصی است و به افراد بستگی دارد؛ ولی هر قدر افراد برای خود و دیگران اهمیت قائل باشند، از خرسندی بیشتری در زندگی برخوردار هستند.

جفری ساکس، استاد دانشگاه کلمبیا، در مورد این گزارش گفت: «اگر در این شرایط همه با هم مانده و پیوندهای اجتماعی را نگه داریم، بهتر از این شرایط گذر می‌کنیم.»نیویورک‌تایمز در این گزارش نوشته است که شاید به باور برخی افراد در این شرایط شیوع و مقابله با ویروس کرونا در جهان، انتشار گزارش شادترین‌ها شاید چندان به جا نباشد، ولی از قضا در این شرایط، مهم است که بدانیم چطور می‌توانیم زندگی بهتری داشته باشیم.این نظرسنجی با شرکت هزار نفر از ۱۵۳ کشور جهان انجام شد.