مشکلات بیمه بیکاری کارگران بیکارشده از کار در جوانرود بررسی شد

مشکلات بیمه بیکاری کارگران بیکارشده از کار در جوانرود بررسی شد

شاهو نیوز – جوانرود – در نشستی با حضور فرماندارجوانرود، مدیران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی و نمایندگان کارگران مشکلات بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ناشی از بیماری کرونا و غیر کرونا در محل فرمانداری این شهرستان بررسی شد.

به گزارش شاهو نیوز، روز پنج شنبه ۱۲ تیر ماه ۹۹، نشستی با حضور فرماندارجوانرود، مدیران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی و نمایندگان کارگران مشکلات بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ناشی از بیماری کرونا و غیر کرونا درمحل فرمانداری این شهرستان بررسی شد.

فرماندار جوانرود با تاکید برحل مشکلات کارگران بیکارشده گفت : توجه به قشر زحمتکش کارگاری امری ضروری است.

رستگاریوسفی افزود: مشکل بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ناشی از بیماری کرونا و غیر کرونا را پیگیری و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات آنان به کار خواهیم گرفت.

رییس اداره تامین اجتماعی شهرستان جوانرود نیز گفت: در خصوص پرداخت بیمه بیکاری به افراد واجد شرایط که در فاصله زمانی اول اسفند 98 تا 31 اردیبهشت 99 بر اثر شیوع بیماری کرونا یا غیر کرونا بیکارشده اند از طریق سازمان مرکزی واداره کل تامین اجتماعی در حال پیگیری است و به محض حصول نتیجه مراتب به اطلاع مخاطبین خواهد رسید.

ابراهیم ولیان با بیان اینکه 9 هزارو193 کارگردرشهرستان جوانرود بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند افزود: در حال حاضر یکهزارو 247 نفر مستمری بگیرو 163 نفرهم مقرری بگیری بیمه بیکاری هستند.

شریف صوفی مدیر اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جوانرود نیز گفت : تاکنون بیش از 280 کارگر بیکار شده از کار در سامانه کارا ثبت نام شده اند.