مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در جوانرود برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در جوانرود برگزار شد

هدف از برگزری این برنامه آگاهی رسانی وارزش گذارن به زمین ،جلوگیری از دفع غیر بهداشتی زباله ،استفاده بی‌رویه وتفکیک ازمبدأ زباله است.

همزمان با فرا رسیدن دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک با حضور مسئولان ، فعالان محیط زیست ودانش آموزان آیین گرامیداشت این روز در حوانرود در قالب اقدام نمادین جهت پاک سازی ورودی شهربرگزارشد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جوانرود با گرامیداشت فرا رسیدن روز زمین پاک گفت: روز زمین پاک فرصتی برای یادآوری احترام مردم به زمین به عنوان مادر هستی و تقویت فرهنگ سازی در بین مردم برای تمیز نگه داشتن محیط زیست است.

مصطفی رجبی افزود: به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست، نهادهای فرهنگی باید موضوع ارایه آموزشهای لازم به شهروندان به ویژه کودکان را جدی را بگیرند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان جوانرود نیز گفت: هدف از برگزاری این برنامه آگاهی‌رسانی و ارزش گذاردن به زمین، جلوگیری از دفع غیربهداشتی زباله، استفاده بی رویه و تفکیک از مبدأ زباله است.

عطا الله قادری بر ضرورت استفاده درست از طبیعت و محیط زیست اشاره کردو افزود: متاسفانه برخی از شهروندان و گردشگران با با رها کردن زباله وقطع درختان به تفرچگاهها و محیط زیست آسیب جدی وارد می کنند دراین راستا نیاز است همه ما با احساس مسئولیت برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم .به نقل از خبرنگار شاهو نیوز وی اظهارداشت : زیبایی و وگردشگر پذیری منطقه اورامانات به خاطر طبیعت جنگل ها و طبیعت بکر آن است : که نباید با تبر به جان این درختان افتاد چرا در ختان ضامن سلامتی محیط زیست هستند.

خبر :فائزه محمدی

عکس:خلیل امینی