فیلم کارگردان کورد در جشنوارەی روسیە درخشید

فیلم کارگردان کورد در جشنوارەی روسیە درخشید

فیلم کوتاه “پیشکش” ساختەی بختیار خلیلی موفق به دریافت جایزه ویژه از سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان شهر سن پترزبورگ روسیه گردید. این جشنواره در سالن سینما و اکران در تعدادی از مراکز آموزشی کودکان در شهر سن پترزبورگ هر ساله برگزار می گردد و هدف از برگزاری جشنواره حفظ سنت […]

فیلم کوتاه “پیشکش” ساختەی بختیار خلیلی موفق به دریافت جایزه ویژه از سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان شهر سن پترزبورگ روسیه گردید.

این جشنواره در سالن سینما و اکران در تعدادی از مراکز آموزشی کودکان در شهر سن پترزبورگ هر ساله برگزار می گردد و هدف از برگزاری جشنواره حفظ سنت های فرهنگی داخلی و جهانی؛ ایجاد بستر ارتباط و تبادل تجربه بین نویسندگان فیلم ، معلمان و تبادل آثار کسانی که برای کودکان و با مشارکت کودکان فیلم می سازند است که امسال بخاطر شیوع ویروس کرونا بعد از تاخیری یک ماهه در برگزاری در نهایت بصورت آنلاین در سایت رسمی این جشنواره برگزار و جایزه ویژه امسال به فیلم کوتاه “پیشکش” ساخته بختیار خلیلی از ایران رسید.

محتوای فیلم دربارەی یک کودک است کە در یک روستای دور افتاده در کوردستان زندگی میکند، او وسیلەای برای سر درد مادرش از شهر سفارش میدهد، و هر بار که می خواهد آنرا به او بدهد اتفاقاتی می افتد.

بختیار خلیلی از فیلمسازان جوان اهل سنندج است که تا کنون چندین فیلم کوتاه را تولید نموده است و در جشنواره های متعدد داخلی وخارجی ضمن حضور موفقیت های ارزنده ای را نیز کسب نموده است .

فیلم کوتاه “امروز” از دیگر ساخته های این هنرمند جوان و توانمند کورد محسوب می گردد