فعالیت کسب و کارهای متوسط از ۲۳ فروردین آغاز می‌شود

فعالیت کسب و کارهای متوسط از ۲۳ فروردین آغاز می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا که امروز (یکشنبه ۱۷ فروردین) به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، طرح فاصله‌گذاری هوشمند تبیین و تشریح و با فعالیت کسب و کارهای کم ریسک از ۲۳ فروردین موافقت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند به تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره زمان و شکل فعالیت کسب و کارها و ادارات اشاره کرد و اظهارداشت: کسب و کارهای متوسط و کم ریسک در استان از ۲۳ فروردین می توانند فعالیت خود را آغاز کنند، اما فعالیت کسب و کارهای پرریسک فعلاً تا پایان فروردین ممنوع باقی می ماند.

مقام ارشد استان افزود: از ۲۳ فروردین ماه فعالیت ادارات با دوم سوم کارکنان و در صورت ضرورت بیشتر از ساعت هفت تا ۱۴ فعالیت خواهند داشت و یک سوم نیز مجاز به صورت گردشی و شیفت بندی فعالیت ها را انجام دهند.

استاندار کرمانشاه ضمن تشکر از همراهی مردم کرمانشاه و کاهش ترددها به دستورالعمل جدید اشاره کرد و بیان داشت: تردد خودروها بین استانها تا ۳۰ فروردین ممنوع و آزادی تردد بین استانها از ۳۰ فروردین شروع خواهد شدبازوند با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد ملی کرونا آموزش و پرورش و مقاطع کارشناسی تا ۳۰ فروردین تعطیل و برای آموزش عالی در مقاطع دکترا کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و طرح جدید در ادامه طرح قبلی از ۲۳ فروردین شروع می شود.

وی در خاتمه همراهی و همکاری مردم را برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند خاطرنشان ساخت و گفت: در خانه ماندن اولویت ما است و مردم انجام این مهم را به عنوان اولویت اول از این بیماری مدنظر داشته باشند.