طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا تا ٢٠ فروردین تمدید شد

طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا تا ٢٠ فروردین تمدید شد

استاندار کرمانشاه گفت: در جلسه ستاد ملی کرونا که امروز ( ١٢ فروردین) به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر روحانی برگزار شد؛ با تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ٢٠ فروردین موافقت شد

به گزارش شاهو نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند همکاری و مشارکت بسیار مطلوب و همراهی مناسب مردم فهیم و شریف کرمانشاه در هفته اول اجرای طرح یادآور شد و اظهار داشت: ضمن تشکر از همه مردم استان تقاضا دارم در این هفته نیز در خانه بمانند و به حفظ سلامت عمومی کمک نمایند.

استاندار کرمانشاه به ضرورت مشارکت مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری اشاره کرد و گفت: تمامی دستورالعمل های طرح تا ٢٠ فروردین با همان جدیت و قاطعیت اجرا می شود و تحقق این مهم نیازمند همکاری اقشار مختلف مردم است.

بازوند کاهش تماس و زنجیره انتقال را یکی از راهبردهای اصلی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ذکر کرد و گفت: در اجرای این طرح با کاهش تماس، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری گام مهمی در کنترل بیماری برداشته خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است و ادارات دولتی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی فعالیت خواهند نمود. استاندار کرمانشاه با توجه به تعطیلی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و اماکن گردشگری از مردم تقاضا داریم با توجه به اعلام ممنوعیت حضور و استقرار حتی در اماکن طبیعی در روز ١٣بدر در خانه بمانند و با بیرون رفتن کرونا را با زندگی خودشان گره نزنند.

بازوند ادامه داد: اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه که باید کاملاً فعال و تعطیل و یا تحت شرایط خاصی فعالیت کنند نیز تا ٢٠ فروردین همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه در خاتمه گفت: طرح روزهای ١٢ و ١٣ فروردین در صدا و سیما و توسط معاون عمرانی و فرمانده نیروی انتظامی تشریح شده و امکان تردد و اسکان در این روزها میسر نیست و تیم های بازرسی محیط زیست، نیروی انتظامی، راهداری و منابع طبیعی اجازه تردد و توقف را نخواهند داد، پس توصیه می کنم ١٣ بدر در خانه بمانید