خودروهای گرفتار در گردنه «تته» پاوه رهاسازی شدند

خودروهای گرفتار در گردنه «تته» پاوه رهاسازی شدند

کرمانشاه- شاهو نیوز- مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه گفت: شامگاه امروز (شنبه) پنج خودروی عبوری در جاده پاوه به مریوان در حدفاصل گردنه «تته» که به دلیل بارش برف گرفتار شده بودند، رهاسازی شدند.

به گزارش شاهو نیوز به نقل از ایرنا، ابراهیم شهریاری افزود: در پی بارش برف امروز در گردنه تته تعدادی از خودروهای عبوری غافلگیر و گرفتار شدند که با حضور به موقع نیروهای راهداری این شهرستان رهاسازی شدند.

وی ادامه داد: ارتفاع برف در گردنه تته به ۱۵ سانتیمر می رسد و نیروهای راهداری به طور مستمر در این محور حضور دارند.

مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پاوه با بیان اینکه این محور هم اکنون به دلیل نداشتن ایمنی بالا مسدود است، اظهار داشت: به علت نبود دید کافی و خطر ریزش کوه در مسیر گردنه صعب العبور پیشنهاد می شود خودروهای عبوری تا اطلاع ثانوی برای عبور و مرور از محور «هجیج» به‌ عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

گردنه تته در مسیر استان کرمانشاه به کردستان از سخت‌ترین گردنه های منطقه است که در فصل سرد سال به علت بارش برف سنگین، کولاک شدید، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه و مه شدید و نداشتن دید کافی به روی رانندگان مسدود می‌شود.

طول این گردنه صعب العبور و کوهستانی ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر آن در استان کرمانشاه و چهار کیلومتر باقیمانده در استان کردستان قرار دارد.شهرستان پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است