جشن شکرگزاری توت فرنگی در شهر شاهو برگزار می‌شود

جشن شکرگزاری توت فرنگی در شهر شاهو برگزار می‌شود

سابق حسینی در گفتگو با خبرنگار شاهو نیوز اظهار داشت :استان کرمانشاه به هر گونه ای زیباست و این زیبایی در هر منطقه ای به طریقی جلوه گری مینماید که در این میان منطقه هورامان به صورت ویژه ای زبان زد عام و خاص است و چشم هر بیننده ای را به خوبی می نوازد. […]

سابق حسینی در گفتگو با خبرنگار شاهو نیوز اظهار داشت :استان کرمانشاه به هر گونه ای زیباست و این زیبایی در هر منطقه ای به طریقی جلوه گری مینماید که در این میان منطقه هورامان به صورت ویژه ای زبان زد عام و خاص است و چشم هر بیننده ای را به خوبی می نوازد.

وی افزود :زیبایی های منحصر بفرد هورامان آنقدر بود که سازمان جهانی یونسکو را ناچار به تعظیم و تکریم خویش نمود و با افتخار بیست و ششمین مدال جهانی را به منظور حفظ و پایداری میراث فرهنگی تقدیم آن نمود تا برای همیشه تاریخ برگ برنده ای باشد برای این بهشت جاودان.

شهردار شاهو گفت :در دامان هورامان شهرهای باشکوهی قرار دارند که شهر شاهو از آن جمله است. شهری با مردمانی نجیب، بغایت میهمان نواز و با فرهنگ.

سابق حسینی افزود:این شهر زیبا همچون دیگر نقاط هورامان در فصلی از سال به سبب سعی و تلاش مردمان صبورش میزبان آئینی خواهد بود که نوید بخش روزهای پر رونق اقتصادی خواهد بود.

وی ادامه داد و گفت :توت فرنگی استراتژیک ترین محصول کشاورزی این شهر است که در صورت همکاری اهالی شریف، مسئولین و فعالین گردشگری می تواند زمینه ساز رویشی نو در عرصه توسعه گردشگری کشاورزی منطقه باشد.

شهردار شاهو با بیان اینکه به شکرانه این نعمت زیبا جشن شکرگزاری این محصول برگزار خواهد شد گفت: بدین سان و به فضل خداوند کریم همه با هم و با مشارکت حداکثری به پیشواز جشن شکرگزاری توت فرنگی در فصل برداشت خواهیم رفت.

حسینی پیش بینی کرد این مراسم در آخر ماه اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

خبر: عثمان یوسفی