تعداد مبتلایان به کرونا در روانسر رو به افزایش است

تعداد مبتلایان به کرونا در روانسر رو به افزایش است

فرماندار روانسر گفت: با وجود همه تلاش‌ها و اعمال محدودیت‌ها تعداد افراد مبتلا به کرونا در این شهرستان رو به افزایش است و باتوجه به قرمز شدن وضعیت منطقه، روزهای خطرناکی را در پیش رو داریم

سعدی مصطفی زاده روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونای این شهرستان با ابراز نگرانی از روند رو به رشد مبتلایان به ویروس کرونا و آمار بستری بیماران این شهرستان در مراکز درمانی افزود: رسانه‌ها، فعالان فضای مجازی، سمن‌ها و پویش‌های مردمی روانسر همچون روزهای ابتدایی شیوع کرونا نسبت به حساس سازی موضوع کرونا در بین گروه‌های مختلف مردم اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اولویت اصلی همه دستگاه‌های اجرایی روانسر اجرایی کردن مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان است.

فرماندار روانسر ادامه داد: استفاده از ماسک در همه ادارات، نهادها و مراکز تجمعی الزامی بوده و ارایه خدمات اداری فقط منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

مصطفی زاده افزود: اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ماسک زدن در اماکن عمومی و نیز نظارت و سختگیری بر اجرای محدودیت‌های اعلام شده کمتر شود، آمار مبتلایان به کرونا در روانسر همچنان روند صعودی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: تصمیمات مسوولان در ستاد مقابله با کرونا، درصورت همراهی نکردن مردم به طور قطع اثربخشی و کارآیی لازم را  نخواهد داشت و این موضوع بر روی معیشت، درآمد و کسب و کارها تاثیر دارد و مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

فرماندار روانسر افزود: آحاد شهروندان باید به سهم  خود به توصیه‌های بهداشتی از قبیل پرهیز از حضور در تجمعات، جشن‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند و اگر همه ما عزم و جدیت خود را در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا به کار گیریم، به طور قطع این بیماری مهار خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر با اشاره به سیر صعودی ابتلا به کرونا در این شهرستان به حضور گسترده مردم در خیابان‌ها و رعایت نکردن استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی هشدار داد.

محمد سعید سریری افزود: هم اکنون ۱۵ بیمار روانسری در مراکز درمانی بستری هستند که ۹ مورد آن کرونای مثبت اعلام شده است.