تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در کرمانشاه به ۲۸ نفر رسید

تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در کرمانشاه به ۲۸ نفر رسید

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز دوشنبه ( ۱۱ فروردین) اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و ۱۶۸ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که یک هزار و ۱۲ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۲۸ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.سخنگوی […]

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز دوشنبه ( ۱۱ فروردین) اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و ۱۶۸ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که یک هزار و ۱۲ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۲۸ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی توسط تمام شهروندان ضروری است، گفت: از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.
شکیبا با اشاره به در پیش بودن روز طبیعت عنوان کرد: براساس تصمیم ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه امسال حضور مردم در تفرجگاه ها در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه ممنوع است از این رو از مردم تقاضا داریم که به منظور حفظ سلامت خود و جامعه در خانه‌ها بمانند و برگزاری این مراسم باستانی را به بعد از از بین رفتن کرونا موکول کنند.
وی افزود: از افراد دارای علائم بیماری کرونا که بیماری حاد زمینه‌ای ندارند تقاضا داریم که در منزل استراحت کنند و در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کنند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمانشاه گفت: براساس برآوردهای انجام شده بیش از ۸۰ درصد مردم استان به منظور مقابله با کرونا با دانشگاه‌علوم‌پزشکی همکاری دارند و توصیه های بهداشتی را جدی می‌گیرد.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: با این حال هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا انجام می دهد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه با تاکید بر اینکه احتمال اوج گیری کرونا در کرمانشاه وجود دارد، گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را جدی نگیرند با بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۴۱ هزار و ۹۴۵ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۲ هزارو ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۱۳ هزار و ۹۱۱ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است./ایرنا