تجلیل از معلمان بازنشسته و سرآمد شهرستان جوانرود به مناسبت گرامی داشت هفته معلّم

تجلیل از معلمان بازنشسته و سرآمد شهرستان جوانرود به مناسبت گرامی داشت هفته معلّم

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم با حضور مسئولان معلمان بازنشسته و سرآمد شهرستان جوانرود تجلیل شدند.
🔹زنگ سپاس معلم درمدارس جوانرود نواخته شد
و همچنین به مناسبت گرامی داشت هفته معلم باحضور مسئولان زنگ سپاس معلم به صورت نمادین در دبیرستان ستاره شهرستان جوانرود نواخته شد.

فرماندارجوانرود با گرامیداشت هفته معلم به جایگاه علم وعلم آموزی درمکتب اسلام اشاره کردو گفت: هیچ دین و مکتب الهی به اندازه دین مبین اسلام برای علم و علم آموزی ازرش و اهمیت قائل نبوده است.

رستگاریوسفی افزود: در دین مبین اسلام همین بس که علم آموزی متعلق به زمان ،جنس ومکان خاصی نبوده،برای تمام آنها برنامه دارد واین بیانگر جامعیت دین اسلام است.

وی به بیان تجلیل ازمعلمان اشاره کردو اظهارداشت : بهترین از تقدیر از معلمان عمل به آموخته های آنان و ترویج و تبلیع آن دربین همنوعان و اجتماع است.یوسفی آموزش و پرورش را رکن اساسی توسعه دانست

امام جمعه موقت جوانرود نیز با بیان اینکه خداوند صفت علم را به فرشتگان مقرب عطا کرده است گفت: علم و علم آموزی یعنی مزین شدن به صفات خدایی است .ماموستا دکترمحمدعزیزحسامی افزود: در دنیای امروز که دشمنان دین ایمان و اعتقادات مسلمانان را هدف قرارداده اند کار معلمی بسیارسخت و دشواراست.و خاطرنشان کرد:.امروز هرکشوری که بخواهد به توسعه و تعالی برسد بایستی به آموزش وپرورش نگاه ویژه ای داشته باشد

وی به کمبودفضای در شهرستان جوانرود اشاره و یادآورشد: باجذب خیرین مدرسه ساز و اجرای طرح آجر به آجر،مساعدت فرهنگیان و همچنین با پای کار آمدن مسئولان شهرستان اقدامات بسیارخوبی برای توسعه فضای آموزشی درسطح این شهرستان آغاز شده که این اقدامات کافی نیست و نیاز به همت بیشتر خیرین و مسئولان دارد.

کیومرث میرزایی با بیان اینکه 35 درصد دانش آموزان شهرستان جوانرود به شبکه شاد دسترسی ندارندافزود:معلمان ما در زمان کرونا به خاطر اینکه دانش آموزان به درستی به توانند از آموزش و تعلیم وتربیت بهره مند شوند بابه خطر انداختن جان خود کلاس های درس را به صورت حضوری برگزارکردند.

تجلیل از تمام معلمان بازنشسته و سرآمد و چندین برنامه متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

همچنین دراین مراسم از سوی فرماندهی سپاه ناحیه جوانرود و فرمانده انتظامی این شهرستان از دکتر کیومرث میرزایی مدیر آموزش وپروش جوانرود به همین مناسبت تجلیل بعمل آمد .

و همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته معلم باحضور مسئولان زنگ سپاس معلم به صورت نمادین در دبیرستان ستاره شهرستان جوانرود نواخته شد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان جوانرود به جایگاه تعلیم و تربیت دراسلام اشاره کردو گفت:معلمی وظیفه ای بس گرانقدر و ارزشمند دراسلام است.

کیومرث میرزایی افزود: اولین معلم خداوند متعال است که فرمود: الرحمن، علم القرآن… خداوند رحمان قرآن را آموخت… دومین معلم، پیامبر اکرم(ص) است که خود فرمود: من معلم برانگیخته شده ام بزرگان دین نیز هر یک معلمانی برجسته و راهنمایانی بس شایسته بوده اند.

وی اظهارداشت : تربیت پدران و مادران آینده را برعهده دارند لذا احترام معلم همانند پدرو مادر واجب است.تقدیر ازمعلمان با شاخه های گل،اجرای سرود و چند برنامه فرهنگی از دیگر برنام های این مراسم بود.

تهیه خبر و عکس : خلیل امینی