افزایش خطر ابتلا به ویروس‌ها با استفاده بیش‌ازاندازه مواد ضدعفونی‌کننده دست!

افزایش خطر ابتلا به ویروس‌ها با استفاده بیش‌ازاندازه مواد ضدعفونی‌کننده دست!

استفاده بیش‌ازاندازه از ضدعفونی‌کننده دست حاوی الکل برای محافظت در برابر کروناویروس جدید می‌تواند به‌طور معکوس خطر عفونت را از طریق اختلالات پوستی افزایش دهد. شستن بیش‌ازاندازه دست‌ها برای مقابله با ویروس جدید تأثیر منفی خواهد داشت. مواد ضدعفونی‌کننده باعث ساییدگی پوست و ضعیف شدن توانایی آن به‌عنوان سدی برای حفظ رطوبت و پیشگیری از […]

استفاده بیش‌ازاندازه از ضدعفونی‌کننده دست حاوی الکل برای محافظت در برابر کروناویروس جدید می‌تواند به‌طور معکوس خطر عفونت را از طریق اختلالات پوستی افزایش دهد.

شستن بیش‌ازاندازه دست‌ها برای مقابله با ویروس جدید تأثیر منفی خواهد داشت. مواد ضدعفونی‌کننده باعث ساییدگی پوست و ضعیف شدن توانایی آن به‌عنوان سدی برای حفظ رطوبت و پیشگیری از ورود مواد مضر به بدن ‌می‌شود.

برای جلوگیری از عفونت، روش مؤثر شستن دست‌ها با مقدار متوسط صابون بیش از 30 ثانیه بهتر از شستن مکرر و غیراصولی دست‌هاست. بعد از شستن، دست خود را با دستمال‌کاغذی یا حوله تمیز، خشک کنند، زیرا شرایط مرطوب می‌تواند منجر به اختلالات پوستی شود و نفوذ عوامل بیماری‌زا ازجمله ویروس‌ها را از طریق دست آسان‌تر کند.

استفاده از لوسیون یا کرم حاوی مواد مرطوب‌کننده برای جلوگیری از خشک شدن دست و تقویت عملکرد آن ضروری است.