استفاده از این “کِرِم” برای همه ضروری است

استفاده از این “کِرِم” برای همه ضروری است

به نقل از خبرگزاری ایسنا، یک متخصص پوست، استفاده از کرم ضدآفتاب را برای همه افراد توصیه کرد وافزود: تحقیقات نشان می‌دهد افراد باید از سن پنج ماهگی در صورت قرارگیری در معرض نورخورشید از کرم ضدآفتاب استفاده کنند. دکتر مهرداد ملک، با تاکید بر لزوم استفاده از کرم ضدآفتاب در تمام طول سال، گفت: […]

به نقل از خبرگزاری ایسنا، یک متخصص پوست، استفاده از کرم ضدآفتاب را برای همه افراد توصیه کرد وافزود: تحقیقات نشان می‌دهد افراد باید از سن پنج ماهگی در صورت قرارگیری در معرض نورخورشید از کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

دکتر مهرداد ملک، با تاکید بر لزوم استفاده از کرم ضدآفتاب در تمام طول سال، گفت: در فصول گرم سال به جهت تابش بیشتر نورخورشید و طولانی بودن مدت روز، به تبع استفاده از کرم‌های ضد آفتاب اهمیت دوچندان می‌یابد.

وی استفاده از ضدآفتاب را برای همه افراد و همه سنین توصیه کرد وافزود: طبق تحقیقات صورت گرفته بهتر است از سن پنج ماهگی چنانچه فرد قرار است به مدت بیش از نیم ساعت در معرض آفتاب قرار گیرد، از کرم ضدآفتاب استفاده شود.

این متخصص پوست با بیان اینکه تمام نقاط پوست که در معرض آفتاب قرار دارد باید با کرم ضدآفتاب پوشانده شود، گفت: توصیه می‌شود افراد طاس محل طاسی سر خود را هم با این کرم‌ها بپوشانند.

ملک در خصوص انتخاب نوع کرم ضدآفتاب نیز گفت: استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، بسته به سن، محل جغرافیایی، شغل افراد و میزان قرارگیری در معرض آفتاب متفاوت است و افراد باید با توجه به این شرایط کرم ضدآفتاب خود را انتخاب کنند.

وی افزود: بطور کلی کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالای 30 برای همه افراد مناسب است و کرم‌هایی که SPF آنها بالاتر است و حدود 90 یا حتی بعضا 100 است تنها جنبه تبلیغاتی دارد، چرا که SPF بالاتر از 50 عملا قابل اندازه‌گیری نیست.

این متخصص پوست با بیان اینکه استفاده از کرم ضدآفتاب در زمان قرارگیری مقابل آفتاب و سایه چندان تفاوتی ندارد، گفت: بحث استفاده از کرم ضدآفتاب به دلیل پیشگیری از تابش اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست است که این اشعه در زمان تابش آفتاب در محیط بیرون، هم در سایه وجود دارد و هم در محل بدون سایه، بنابراین افراد در محیط بیرون در طول روز حتما باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

ملک استفاده از کرم ضدآفتاب را عامل موثری در کاهش روند پیری پوست دانست و افزود: این نوع کرم ها اثرات تجمعی مضر آفتاب بر روی پوست را کم کرده و موجب کاهش روند پیری پوست می شوند.این متخصص پوست با هشدار نسبت به استفاده از کرم ضدآفتاب در قسمت ناحیه دور چشم، گفت: ضخامت لایه های پوست در قسمت های مختلف صورت متفاوت است و افراد نباید کرم های ضدآفتاب معمولی را در محل دور چشم استفاده کنند.

برای این ناحیه از صورت کرم های ضدآفتاب مخصوص وجود دارد که باید بصورت جداگانه تهیه شود.