آمار ابتلا به کرونا از مرز ٩٠٠هزار نفر گذشت

آمار ابتلا به کرونا از مرز ٩٠٠هزار نفر گذشت

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده ٩١٨هزار و ١٢٩نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۶هزار و ۶٣نفر جان خود را از دست داده‌اند. بنابر این آمارها که وضعیت عمومی را تا آخرین ساعات شامگاه چهارشنبه، ١٣فروردین‌ماه نشان می‌دهد، ایالات متحده‌ی آمریکا با ثبت ١۶هزار ٩٠٨مورد جدید ابتلا […]

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده ٩١٨هزار و ١٢٩نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۴۶هزار و ۶٣نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بنابر این آمارها که وضعیت عمومی را تا آخرین ساعات شامگاه چهارشنبه، ١٣فروردین‌ماه نشان می‌دهد، ایالات متحده‌ی آمریکا با ثبت ١۶هزار ٩٠٨مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ٢٠۵هزار و ۴٣٨نفر بود.

ایتالیا نیز با ثبت ١١٠هزار و ۵٧۴ مورد ابتلا به کرونا و مرگ ١٣هزار و ١۵۵نفر در جایگاه دوم جدول میزان شیوع ویروس کرونا قرار گرفت.

اما اسپانیا با شناسایی ۶هزار و ٢١٣مورد جدید ابتلا، از مرز ١٠٠هزار مبتلا گذشت تا همچنان در رتبه‌ی سوم جدول باقی بماند.

اما چین در یک وضعیت باثبات قرار دارد و طی ٢۴ساعت اخیر تنها از شناسایی ٣۶مورد جدید خبر داده که با این احتساب تعداد مبتلایان ثبت شده در این کشور به ٨١هزار و ۵۵۴ نفر رسیده است.

آلمان نیز همچنان با ٨۵٨ مورد فوتی کمترین میزان مرگ‌ومیر را در میان کشورهای صنعتی دارد اما طی ٢۴ ساعت گذشته شاهد شناسایی ۴هزار و ٧٣۶ مورد جدید ابتلا به کرونا بود که مجموعا تعداد مبتلایان را به ٧۵هزار و ۵۴۴ نفر رسانده تا همچنان در رتبه‌ی پنجم جدول قرار داشته باشد.

بعد از آلمان فرانسه قرار دارد که ۵۶هزار ٩٨٩نفر مبتلا و ۴هزار و ٣٢ فوتی را اعلام کرده و طی ٢۴ ساعت گذشته نیز ۴هزار و ٨۶١ مورد جدید را شناسایی کرده است.

سوئیس با اینکه شاهد ابتلای بیش از ١٧هزار نفر به ویروس کرونا می‌باشد و جایگاه نهم جدول شیوع ویروس کرونا را اشغال کرده اما تاکنون هیچ محدودیت اجتماعی را برای مقابله با آن در پیش نگرفته است.

طبق آمار رسمی ایران نیز از ابتلای ۴٧هزار و ۵٩٣نفر به کرونا و مرگ ٣هزار و ٣۶ نفر سخن می‌گوید.